Home / Assignment Help / An 18 oz jar of peanut butter cost $2.19. A 48 oz jar of peanut butter sells for $4.39. Which size jar is the better buy? Why? Will give 15 points.

An 18 oz jar of peanut butter cost $2.19. A 48 oz jar of peanut butter sells for $4.39. Which size jar is the better buy? Why? Will give 15 points.


An 18 oz jar of peanut butter cost $2.19. A 48 oz jar of peanut butter sells for $4.39. Which size jar is the better buy? Why? Will give 15 points.

About eduhawks

Check Also

Are the phases of the moon the same everywhere on earth

Are the phases of the moon the same everywhere on earth